Nawilżacz ultradźwiękowy

Budowa i zasada działania.

Nawilżacz zbudowany jest z generatora, zalanego i zabezpieczonego przed wodą w korpusie obudowy, oraz membrany piezoceramicznej - jej zadaniem jest przetworzenie impulsów elektrycznych wytwarzanych przez generator na drgania mechaniczne o wysokiej częstotliwości. Membrana w kontakcie z wodą przekazuję energię drgań cząsteczkom wody, co powoduje wyrzucanie ich w górę, a w rezultacie, otrzymywana jest duża ilości mgły oraz fontanna wody o wysokości około 45mm. Czujnik pełni rolę zabezpieczającą - wykrywa, czy poziom wody jest na tyle wysoki, by zakryć membranę; urządzenie nie może pracować poza wodą, i nie pracuje- w momencie wyjęcia nawilżacza z wody, układ jest natychmiast wyłączany, sygnalizując stan czuwania diodą sygnalizacyjną.

- moc generatora: 15W

- wysokość słupa wody: 10...15cm

Układ generatora ma dużą żywotność- jednakże zużyciu ulega membrana, dlatego też jest elementem wymiennym- wymiany dokonuje się przez wyjęcie sprężynki u góry korpusu urządzenia i włożeniu nowej membrany.

 

Generator ultradźwiękowy Wulkan jest nowoczesną polską konstrukcją . Zastosowano oryginalny, niespotykany dotąd, sposób mocowania membrany piezoelektrycznej, zapewniający stały docisk i uszczelnienie. Wprowadzono pięć super-jasnych diod LED, które w podstawowej wersji występują w kolorach: czerwonym, zielonym, pomarańczowym, żółtym i niebieskim. Do każdego zestawu dodawanych jest pięć sztuk kapturków dzięki którym użytkownik, zakładając je na diody świecące, może, w zależności od własnych upodobań, modyfikować intymne i nastrojowe oświetlenie. Istnieje również możliwość indywidualnego zestawienia kolorów w oparciu o wymogi Klienta.

Ograniczono do minimum poziom zakłóceń elektromagnetycznych, a przeprowadzone badania w Polskim Centrum Badań i Certyfikacji potwierdziły spełnianie przez wyrób normy PN-EN55022:2000.

Przekazujemy Państwu wyrób który może mieć wszechstronne zastosowanie, do celów oraz w formie jaką uznacie Państwo za stosowną. Generator Ultradźwiękowy Wulkan wraz z zasilaczem sieciowym jest sercem wielu urządzeń. Może być zasilany z przenośnych źródeł energii, np. akumulatora 24V.

Do niedawna, nawilżacz kojarzył się z hałaśliwym i niezbyt praktycznym urządzeniem. Technika ultradźwiękowa pozwoliła na budowę niewielkich, cichych i sprawnych nawilżaczy, o wiele bardziej atrakcyjnych od rozwiązań mechanicznych i termicznych. Podstawowym elementem ultradźwiękowego zestawu nawilżającego jest generator ultradźwiękowy, umieszczany we wszelkiego rodzaju pojemnikach z wodą, dzięki czemu można skomponować własny zestaw dekoracyjny. Nawilżacz, oprócz swej podstawowej roli, pełni również funkcję intymnego oświetlenia (kolorowa mgła), niewielkiej fontanny, dekoracji akwarium, wytrącania pyłków alergicznych, kurzu i innych zanieczyszczeń powietrza, dodatkowo jonizując powietrze.

Generator rozpyla wodę na naturalną mgiełkę, która przemieszcza się smugami na przestrzeni pokoju. W urządzenie wbudowane są diody, podświetlające rozpylany w górę strumień wody, tworząc źródło nastrojowego i intymnego oświetlenia, oraz informujące o stanie pracy nawilżacza. Wytwarzaniu mgły wodnej przez piezoelektryczną membranę generatora towarzyszy delikatna emisja strumyka wody i kropel nad powierzchnią zbiornika, co daje efekt minifontanny pokojowej. W ten sposób powstaje atmosfera odprężenia w pokoju, biurze, czy witrynie sklepowej, gdzie może stanowić ekskluzywną dekorację okien wystawowych.

Poprzez delikatne rozpylanie wody, suche powietrze w pomieszczeniu zostaje optymalnie wzbogacone w wilgoć, gwarantując zdrowy klimat w pomieszczeniu, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Funkcja, polegająca na nawilżaniu powietrza przez mgłę, dodatkowo polega na wiązaniu kurzu i drobin, np. pyłków kwiatowych, dlatego też nawilżacz ma pozytywny wpływ na samopoczucie alergików i astmatyków. Efekty te mogą wzrosnąć poprzez dodanie olejków zapachowych. Kilka kropli wystarczy, aby osiągnąć przyjemny zapach w pomieszczeniu. Zestawienie komponentów zestawu z szalą i osłoną przeciwbryzgową zapobiega, w przeciwieństwie do innych oferowanych na rynku nawilżaczy powietrza, osiadaniu nadmiernej ilości wilgoci na meblach i podłodze.

Urządzenie spełnia wymagania bezpieczeństwa użytkownika, funkcjonalności i użyteczności technicznej, potwierdzonej stosownymi certyfikatami i atestami.